Here are your site for love !

Inregisreazate pe Noul forum 4 LoVe !

CUVINTE LOVE FOR YOU !!

Ultimele subiecte

» Sa nu ma minti !
Lun Noi 05, 2012 7:20 am Scris de Admin

» Povestea De Dragoste Adevarata
Lun Noi 05, 2012 7:04 am Scris de Admin

» Tila Tequila, micuta provocatoare
Mar Noi 09, 2010 10:29 am Scris de Admin

»  Katie Stam, Miss America 2009
Mar Noi 09, 2010 10:28 am Scris de Admin

» Am meditat-o pe Mihaela la anatomie!
Mar Noi 09, 2010 10:27 am Scris de Admin

»  Romanita, la un pas de moarte!
Mar Noi 09, 2010 10:26 am Scris de Admin

» Emma Watson: A te dezbraca nu inseamna..
Mar Noi 09, 2010 10:24 am Scris de Admin

»  Pamela Anderson se considera artista
Mar Noi 09, 2010 10:22 am Scris de Admin

» Trupa Heaven a implinit patru ani!
Mar Noi 09, 2010 10:21 am Scris de Admin

»  Moni stramba din nas....
Mar Noi 09, 2010 10:20 am Scris de Admin

» Oana si Pepe au avut o nunta de 700 euro
Mar Noi 09, 2010 10:18 am Scris de Admin

» Moga a marit pretul
Mar Noi 09, 2010 10:16 am Scris de Admin

» Anda Adam lucreaza gratis pentru Diana M
Mar Noi 09, 2010 10:15 am Scris de Admin

» Edi Iordanescu o ataca pe Delia
Mar Noi 09, 2010 10:13 am Scris de Admin

» Luciu: 'Nu va mai holbati la mine!'
Mar Noi 09, 2010 10:11 am Scris de Admin

» status de dragoste:))
Joi Oct 07, 2010 1:09 am Scris de Vizitator

» Madona surprinsa cu un penis in punga.
Lun Dec 07, 2009 9:15 am Scris de Admin

» Blonda lui Capatos, mai bună la bară decât Crudu
Lun Dec 07, 2009 9:13 am Scris de Admin

» NeW - Iat-o pe Crudu la striptease
Lun Dec 07, 2009 9:11 am Scris de Admin

» Versuri de iubire – Love
Lun Iul 20, 2009 9:24 am Scris de Admin

» orele iubiri
Sam Iun 20, 2009 4:07 am Scris de Admin

» Statusuri funny, statusuri haioase, statusuri marfa, statusuri belea, statusuri noi amestecate
Vin Iun 19, 2009 7:34 am Scris de EuroVision

» Statusuri emo noi
Vin Iun 19, 2009 7:31 am Scris de EuroVision

» Statusuri si mesaje legate de sfarsitul lumii
Vin Iun 19, 2009 7:29 am Scris de EuroVision

Cine este conectat?

In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 38, Mier Aug 31, 2016 3:11 pm

EuroVision 2009 Elena Gheorghe - Elena Gheorghe - The Balkan Girls - videoclip

Distribuiti

Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 143
    Puncte CuVinTe LoVe 2 : 455
    Data de inscriere : 26/05/2009
    Localizare : Hunedoara

Mesaj  Admin la data de Joi Mai 28, 2009 10:23 am

Arrow Un miliard de ruble pentru 100 de milioane de telespectatori. Acesta a fost “târgul” ediţiei 2009 Eurovision. 1 miliard de ruble (aproximativ 30 de milioane de euro) a însumat bugetul grandiosului spectacol de la Moscova, urmărit de 100 de milioane de europeni. (Dintre ei, 2,6 milioane, români, au fost cu ochii pe intrarea în concurs a Elenei Gheorghe, asigurând TVR 1 un “minut de aur” cu rating de 12,9 puncte).

Ruşii au vrut să arate continentului că sunt deasupra tuturor. De la implicarea astronauţilor de pe Staţia spaţială internaţională (care au dat startul votului în finală) şi a corului Armatei Roşii la cooptarea artiştilor de la Cirque du Soleil, montarea moscovită a fost cea mai impresionantă din istoria competiţiei. Cea mai mare scenă, efecte video excepţionale, organizare impecabilă, gazdele au bifat tot ce se putea, pentru a da clasă Europei. Trofeul concursului (care, în ansamblu, a avut o valoare peste medie) a luat drumul Norvegiei. Învingător cu 387 de puncte, cel mai mare scor înregistrat vreodată, Alexander Rybak a triumfat la doar 3 zile după ce împlinise 23 de ani. “Produs” al fostului URSS, solistul s-a născut la Minsk, în Belarus, din părinţi muzicieni, emigranţi în Norvegia. Piesa prezentată în concurs, intitulată Fairytale, îi aparţine şi este o combinaţie de sonorităţi ruseşti şi norvegiene. Chiar dacă este un mai bun violonist decât solist vocal, Rybak şi-a adjudecat atât voturile, cât şi simpatia publicului şi juriilor de specialitate din statele votante.

Elena Gheorghe a terminat concursul pe locul 19, totalizând 40 de puncte. (Maximum de 12 am obţinut doar de la Republica Moldova). Dan Manoliu, şeful delegaţiei româneşti, comentează deznodământul: “A fost o supercompetiţie, ăsta ne-a fost locul. Pe scenă ne-a ieşit exact ce-am vrut, dacă am gândit prost show-ul, asta e... Pentru ediţiile viitoare, trebuie să ţinem cont că rezultatul final ţine şi de juriu. Iar juriul notează după criterii foarte exacte: în ordine, compoziţia, textul, interpretarea şi show-ul”.

Presa britanică a lansat o ipoteză bizară privind evoluţia din finală a României: Elena ar fi făcut playback, în vreme ce singura voce care s-a auzit live ar fi fost cea a Luciei Dumitrescu, responsabilă de backing vocal.

Manoliu e amuzat de scenariul englezilor: “E genial. Înseamnă că ori am fost atât de tare, încât i-am convins pe ruşi să bage pozitivul piesei, ori Elena a cântat atât de bine, încât a părut că e pe bandă”. Ce spune solista despre prestaţia şi rezultatul din finală? “Din punctul nostru de vedere, pe scenă a fost impecabil, am făcut tot ce se putea. Am fost foarte dezamăgită de rezultat, dar mă bucur că primesc foarte multe mesaje de susţinere din România. Insinuările englezilor mi se par penibile, probabil n-au avut altă explicaţie pentru clasarea noastră pe locul 19”. De pe urma Eurovisionului, Elena s-a ales, pe lângă o experienţă pentru care e recunoscătoare, cu contracte şi discuţii pentru concerte în Spania, Grecia şi Macedonia.

Acum este: Sam Dec 10, 2016 10:57 am